Jesteś tutaj: Start / Aktualności / LUCAS

LUCAS

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 kwietnia 2018

LUCAS

Szanowni Państwo,


Służba statystyczna Komisji Europejskiej EUROSTAT w 2018 roku (w okresie od marca do października), po raz kolejny na terenie Polski przeprowadza badanie dotyczące pokrycia i użytkowania terenu pod nazwą LUCAS (Land Use and Area Frame Survey).

Badanie LUCAS dostarcza wielu cennych informacji m.in. na temat pokrycia terenu i użytkowania gruntów, zarządzania nawadnianiem i elementów strukturalnych w krajobrazie, degradacji gleby oraz wpływu rolnictwa na środowisko. Zebrane w ten sposób informacje są istotne dla Wspólnej Polityki Rolnej, europejskiej polityki środowiskowej, polityki klimatycznej i szeregu innych obszarów.

W Polsce badanie LUCAS jest przeprowadzane przez firmę Geomatic Michał Wyczałek i obejmuje 23 086 punktów. W 1 714 spośród nich zostaną pobrane również próbki glebowe.

Prowadzone badania będą wykorzystane włączenie do prowadzenia statystyk ogólnoeuropejskich bez zachowywania danych osobowych, jak również danych dotyczących własności gruntu. Ponadto, dane z badania LUCAS 2018 nie będą wykorzystywanew celu przeprowadzania jakichkolwiek kontroli związanych z płatnościami rolnymi.

W związku z powyższym kierowana jest prośba do właścicieli gruntów o życzliwe potraktowanie realizujących projekt LUCAS w roku 2018.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza
Data utworzenia:2018-04-16
Data publikacji:2018-04-16
Osoba sporządzająca dokument:Dyrektor Wojciech Lipiński
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:763

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-04-16 15:10:06AdministratorpublikacjaLUCAS